JoKeRFoRuMa HoŞGeLDiNiZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PaYLaŞıMıN GeRÇeK AdReSi

AnasayfacaptiveGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ERDOĞAN: ŞİMDİ YATIRIM VE ÜRETİM ZAMANI

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
crafts
Aktif Üye
Aktif Üye
crafts

ERDOĞAN: ŞİMDİ YATIRIM VE ÜRETİM ZAMANI Dans10

ERDOĞAN: ŞİMDİ YATIRIM VE ÜRETİM ZAMANI Vide
MesajKonu: ERDOĞAN: ŞİMDİ YATIRIM VE ÜRETİM ZAMANI   ERDOĞAN: ŞİMDİ YATIRIM VE ÜRETİM ZAMANI Icon_minitimeC.tesi Kas. 22, 2008 3:49 am

ERDOĞAN: ŞİMDİ YATIRIM VE ÜRETİM ZAMANI Erdogan-simdi-yatirim-ve-uretim-zamani_o

Erdoğan, Kürüsel Ekonomik Krize İlişkin Değerlendirme Yaparken 'Şimdi Yatırım Yapma Zamanıdır. İstihdam ve Üretim Yapma Zamanıdır." Dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kürüsel ekonomik krize ilişkin değerlendirme yaparken ''Şimdi yatırım yapma zamanıdır. İstihdam ve üretim yapma zamanıdır. İnanıyorum ki işte o zaman bu kriz neye dönüşecektir? O ülkeler için fırsata dönüşecektir'' dedi.

Erdoğan, Obueroi Oteli'nde düzenlenen Türk-Hint İş Forumu Toplantısında yaptığı konuşmada, ekonomik konularda yapılacak işbirliğinin iki ülkeyi birbirine daha da yakınlaştıracağını söyledi.

G-20 toplantısında edindiği izlenimleri aktaran ve alınan kararlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Şu anda Türkiye ve Hindistan bence 'şöyle bir kenara çekilip acaba kriz geçer mi diye beklerse' bu kriz bu ülkeleri daha fazla vurur. Tam aksine şimdi yatırım yapma zamanıdır. İstihdam ve üretim yapma zamanıdır. İnanıyorum ki işte o zaman bu kriz neye dönüşecektir? O ülkeler için fırsata dönüşecektir.

Peki şimdi ne oluyor onu söyleyeyim. Bizler yöneticiler, sizler de özellikle reel sektörün temsilcileri olarak, eğer bu süreci tribünden izlersek bunu kendisi için fırsata dönüştürecek olan finansal sektörün temsilcileri olacaktır, aktörleri olacaktır. Bu Türkiye'de böyle. Ama Hindistan'da nasıl bilemiyorum. Korkarım ki ABD'de bu noktada aldığım düşünceler de bu istikametteydi. Görüştüğüm liderlerin birçoğu bunu söyledi. Bunu söylerken finansal sektörün temsilcilerini dışlama düşüncesinde değilim ama bunu fırsata dönüştürme gayreti içerisinde olanları gördüğüm için bu tespiti yapmak durumundayım. Bakın altını çizerek söylüyorum bu bir tespittir.

Eğer sizler kredileri çağırmaya kalkarsanız, kalkar da o ülkedeki reel sektörün temsilcilerini bu kritik dönemde orada kıvranırken bir tekme de siz atmaya kalkarsanız bunun adı hiçbir zaman 'o ülkenin ekonomisini ayakta tutma anlayışının aktörleri görevini yapıyor' olmaz. Tam aksine çökertme olur.

Ekonominin, özellikle de sermayenin bu kadar küreselleştiği bir dünyada artık şunu söyleyemeyiz: 'Kriz bana dokunmaz' Böyle bir lüksümüz yok. Üstelik doğrudan bizi etkilemese de komşu ülkelerin, bölge ülkelerinin etkilenmesi dahi ülkelerimiz için risk oluşturacak, bölgesel istikrara zarar verebilecektir.

Yaşanan bu süreçlerin ulusal ekonomiler açısından en az zararla atlatılmasında bölgesel işbirliği çalışmaları ve açılımları artık her zamankinden daha fazla önem arz ediyor.''

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası